Basın Bültenleri

Leica Absolute Tracker için Yeni Endüstriyel Ethernet Özellik Paketi

17 Mart 2016

Hexagon Manufacturing Intelligence, Otomasyon Arayüzünü Geliştiriyor ve Sistem Yazılımını Güncelliyor

Hexagon Manufacturing Intelligence, lazer takip tabanlı makine kontrol ve robotik kılavuz uygulamalarını desteklemek için tasarlanan yeni Endüstriyel Ethernet Gerçek Zamanlı Özellik Paketiyle (RTFP) paralel olarak Leica Absolute Tracker AT960 ve AT930 modelleri için en son sistem yazılım güncellemesini piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Sektörde kendini kanıtlamış EtherCAT protokolü temel alınarak oluşturulan RTFP, ileri teknoloji otomatik kurulumların belirleyici ölçüm verisi gereksinimlerini karşılarken  yeni yetenekler de getiriyor.  EtherCAT ile dağıtılan saat desteği ve çeşitli tetikleme seçeneklerine ilave olarak RTFP, Windows dışı ortamlarda da lazer takip sisteminin kontrolünü sağlayan temel bir kontrol arayüzü sunuyor.

Hexagon Manufacturing Intelligence'da Lazer Takip Yazılımları Ürün Müdürü Markus Steiner ürünle ilgili şunları söyledi, ".NET tabanlı LMF iletişim arayüzünü Endüstriyel EtherCAT protokolüyle genişleterek lazer takip sistemiyle yakalanan veriye ekstra gerçek bir boyut katmış olduk. Düşük gecikme süreleri ve yüksek doğruluklu zaman bilgisiyle 1000 Hz'ye kadar 6DoF veri hızı sunduğumuz için buna 7DoF ölçüm verisi adını verdik. Veri noktalarının tam olarak ne zaman alındığını ve bunların ağ içinde ne kadar sürede bir noktadan diğerine ulaşacağını biliyorsanız, buna göre makine kontrol sistemini senkronize edebilir ve oldukça dinamik robotik kurulumlarda bile düzeltmeleri uygulayabilirsiniz. Bu teknoloji, metroloji destekli üretimin yanısıra algılama, düşünme ve harekete geçme felsefemiz anlamında atılmış gerçek bir adımdır. Teknolojimiz, tüm lazer takip sistemi yelpazesinde işlevselliği artıracak güçlü bir yazılım ve sistem yazılımı güncellemesiyle desteklenmektedir."

Sistem yazılımına yapılan güncelleme, RTFP'yi desteklemekle birlikte  yakın zamanda piyasaya sürülen Leica Absolute Scanner LAS-20-8 elde lazer tarama çözümünü, geliştirilen Tracker Pilot kontrollerini ve karşılaştırmaları birleştiriyor. Aynı zamanda, önleyici göstergeler, yeniden sertifikalandırma hatırlatıcılar ve uzaktan teknisyen erişimi gibi, kullanıcıların cihazlarının performansından emin olmaları için geliştirilen yeni lazer takip araçlarını da barındırıyor.

RTFP, yeni Leica Absolute Tracker AT960 ve AT930 model siparişlerinde opsiyon olarak veya mevcut servise bir güncelleme olarak sunulmaktadır. Her iki model de, son sistem yazılımına sahip olacak şekilde güncellenebilir. Daha ayrıntılı bilgi için yerel Hexagon satış ofislerine başvurabilirsiniz.


Hexagon Manufacturing Intelligence Hakkında

Hexagon Manufacturing Intelligence, endüstriyel üreticilerin, günümüzdeki önceki teknolojilerin yerini hızlı bir şekilde alan teknolojileri ve geleceğin yeni çığır atan ürünlerini geliştirmelerine yardımcı olur. Öncü bir metroloji ve üretim çözümü uzmanı olarak algılama, düşünme ve harekete geçme, yani ölçüm verilerinin toplanması, analizi ve aktif kullanımı konusundaki uzmanlığımız, müşterilerimize üretim kalitesini yükseltirken üretim hızını artırıp üretkenliği hızlandırma güveni veriyor.

Yerel servis merkezleri ağımız , üretim tesislerimiz ve beş kıtadaki ticari faaliyetlerimiz ile kalitenin üretkenliğe yön verdiği bir dünya kurmak için üretimde akıllı bir değişim şekillendiriyoruz. Daha fazla bilgi için HexagonMI.com adresini ziyaret ediniz.

Hexagon Manufacturing Intelligence, coğrafi ve endüstriyel kurumsal uygulamalara kalite ve üretkenlik iyileştirmeleri getiren öncü bir küresel bilgi teknolojileri tedarikçisi olan Hexagon'un (Nasdaq Stockholm: HEXA B; hexagon.com) bir parçasıdır.İndirPrint Print