Geçmiş
İkiyüz yıllık metroloji- tek kuruluş

Hexagon Metrology' nin hikayesi hem yeni hem de geleneksel markaların bir hikayesidir. Hexagon Metrology' nin geçmişi 19. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Neredeyse 200 yıllık deneyimi ile müşteriler için zengin bir hazinedir.

1800s | 1900-1950s | 1960-2000s | 2010-


1800s

1819

Kern & Co şirketi İsviçre' nin Aarau kentinde kuruldu. Kern & Co ve yaklaşık 100 yıl sonra  İsviçre Heerbrugg' da kurulan Wild Heerbrugg bugünkü Leica Geosystems AG' nin kurucularındandır.

1833
Brown & Sharpe ABD' de kuruldu ve takım tezgahları endüstrisinde en güçlü ve tanınan markalardan biri haline geldi.

1869
Ernst Leitz 20 yıl önce Almanya Wetzlar' da kurulan “Optische Institute” devraldı ve şirkete Ernst Leitz adını veri.

1900 - 1950s

1911
CE Johansson İsveçin Eskilstuna kentinde kuruldu. İsveçli kurucu Carl Edvard Johansson' un standartları “standartların standartı” olarak görüldü.

1933
Sheffield Gage Corporation dünyaya geldi. İlk başlarda “City Machine and Tool Works” adı altında çalışma hayatını sürdürdü. ( 1906 yılında ABD Dayton' da Oscar Polk tarafından kuruldu )

1945
TESA SA' nın kurulduğu yıl. TESA SA önceki dört yıl telekominikasyon şirketi olan AUTOFON AG' nin yan kuruluşu olan TÉLÉPHONIE SA ismi altında çalışma hayatını sürdürmüş, MINMETAL® micrometer ile yeni pazarlara girmiştir.

1960 - 2000s

1963
DEA İtalya' da kuruldu ve aynı yıl Alpha' yı üretti. Alpha dünyadaki ilk koordinat ölçme makinasıdır. 

1986
Homer Eaton ve Romain Granger ROMER SARL (ROMER Fransa)' i kurdular ve portatif ölçüm kolu ile pazara girdiler.

1989
ROMER Inc. ROMER Fransa' nın ürünlerini Kuzey Amerika pazarında pazarlamak için kuruldu.

1990
Wilcox Associates, Inc. kuruldu. Kuruluş CMM yazılımında dünya lideri olan PC-DMIS' i geliştirdi.

1992
İsveçli Hexagon AB kuruldu. Hexagon Metrology, Hexagon Group'un bir kolu olan Hexagon Measurement Technologies' in bir parçasıdır.

1994
DEA, Brown & Sharpe Metrology Group'un bünyesine dahil oldu.

1995
CogniTens Ltd. Prof.Amnon Shashua tarafından İsrail' de kuruldu.  Prof.Amnon Shashua ilk  “in-house technology” geliştirdi. 

1999
MTWZ Leitz Messtechnik' ten ayrılan 20 çalışan tarafından Quindos ölçüm yazılımını geliştirmek için kurulmuştur.

2001
Amerikan şirketleri olan Brown & Sharpe Inc. ve Wilcox Inc. Hexagon Group bünyesine dahil oldular.

2002
Metroloji şirketi CE Johansson Hexagon Metrology' nin bir parçası oldu.

2004
Sheffield Automation LLC, ROMER S.A (ROMER Fransa) ve ROMER Inc. (ROMER USA) Hexagon Metrology' nin bünyesine dahil oldular.

2005
Hexagon bir İsviçre şirketi olan Leica Geosystems AG.' yi satın aldı.

2007
Hexagon Group CogniTens Ltd.' i satın aldı.

2008
Alman yazılım şirketi MTWZ ve alman takım tezgahı prop üreticisi olan m&h Group Hexagon Metrology bünyesine dahil oldu.

2009
Hexagon 3DReshaper®' in geliştiricisi olan Technodigit SARL (Liyon, Fransa)' yı ve her biri 3D çoklu sensor koordinat ölçüm cihazı üreticisi olan,iki Alman şirketi Mahr Multisensor GmbH ve MYCRONA GmbH’i satın aldığını duyurdu.

2010’dan Bugüne

2011
Hexagon Metrology; Dongguan Seven Ocean Metrology Vision Co., Ltd ile ortaklık girişimi sayesinde optik sistemlerdeki konumunu pekiştiriyor.  Vision ölçüm teknolojisinin lider kuruluşlarından olan Seven Ocean Metrology Vision, teknoloji alanındaki yenilikçi yaklaşımıyla birçok ödüle layık görüldü. Bu iş ortaklığı, zengin optik teknoloji sunumlarını daha da genişletmesi konusunda Hexagon Metrology’ye katkıda bulunuyor.

2012
Taşınabilir metroloji ölçümleri için yüksek kaliteli yazılımlar geliştiren ve destekleyen mühendislik firması New River Kinematics, Hexagon Metrology çatısı altına girdi. New River Kinematics, özellikle Hexagon Metrology’nin taşınabilir CMM ürün yelpazesi için geliştirilmiş metroloji yazılımı çözümü olan SpatialAnalyzer® ile bilinmekte.

2014
Hexagon, Vero Software’i bünyesine aldı. Vero Software, güçlü bir markaya ve kanıtlanmış müşteri memnuniyeti geçmişine sahip İngiltere merkezli bir yazılım firması. Firmanın yazılımları, gittikçe zorlaşan yüksek kaliteli üretim verimliliği  için takım tezgahlarını programlama ve kontrol etme çözümleri ile tasarım ve üretim süreçlerini destekliyor.

2015
Almanya merkezli Q-DAS'ın tüm dünyada ofisleri ve partner distribütör firmaları bulunuyor. Q-DAS'ın hem Hexagon hem de üçüncü taraf çözümlerle uyumlu olan portföyü, bu yazılımın fiili bir standart olduğu otomotiv sektörü gibi, yüksek üretim hacminin ve boyutsal kalite ihtiyaçlarının istatiksel analiz gerektirdiği üretim sektörlerinde zaten yaygın olarak kullanılmakta. Hexagon ve Q-DAS, firmanın teknik partnerlerle olan pozisyonunu korumayı ve Q-DAS platformlarını destek oldukları tüm sistem sağlayıcılar için yine erişilebilir kılmayı planlıyor.

Gelecek neler getirecek?
Hexagon Grubu gelecekteki yapısal büyüme için gerekli olan sağlam temele sahiptir. Ayrıca Hexagon, grubun ürün portföyünü güçlendirme potansiyeline sahip çok sayıdaki şirketini de değerlendirmektedir. Her geçen gün gurup market pazarını ve değerini geliştirmektedir.

Bize Ulaşın

>> İlgili kişiler

Burada Bölgeniz için Satış, Servis ve Destek iletişim bilgilerini bulacaksınız

>> İstek Formu

İstek Formunu doldurarak bize ulaşınPrint Print