Haberler

Kompresör Kanatçığı Ölçümü için Yeni GLOBAL Advantage HTA Çözümü

5 Temmuz 2017

Hexagon Manufacturing Intelligence Uzay ve Havacılık Sektörü için Optik Tarama Sistemini Tanıtıyor

Hexagon Manufacturing Intelligence bugün, uzay ve havacılık sektörü için geliştirilmiş bir metroloji çözümü olan GLOBAL Advantage HTA (Yüksek Verim ve Doğruluk)’yı piyasaya sundu.

Daha yüksek performanslı hava aracı motorlarının üretimi yönünde artan talep kompresör kanatçıkları için yeni GLOBAL Advantage HTA ölçüm çözümünün tasarımını teşvik etti. Teknoloji odaklı, yüksek doğruluklu ölçüm sistemi, gelişmiş kanat geometrisi analizi için yüksek yoğunluklu ölçüm verisi sağlarken, ölçüm verimliliğinde kademe atlatacak bir gelişme şeklinde uyarlanmıştır. GLOBAL Advantage HTA Platformu, üretim bölümündeki hava ve kara amaçlı kompresör kanatçıklarının yüksek hızlı temassız ölçümü için, Hexagon’un ileri HP-O Multi-optik tarama probu teknolojisine dayanır. Frekans modülasyonlu lazer enterferometre teknolojisinden yararlanan GLOBAL Advantage HTA, kanatçık, platform, kök, paraşüt ve diğer elemanlar dahil olmak üzere kanat karakteristiklerini doğrulamak için, bir mikron belirsizlikle hızlı temassız tarama sağlar. Yüksek parlaklığa sahip kanat yüzeyleri, temassız teknolojilerin çoğunda gereken ikinci kaplamaya ve temizleme işlemlerine ihtiyaç olmadan kolaylıkla ölçülür. Hexagon’un BladeSmart denetim yazılımını kullanan GLOBAL Advantage HTA çözümüne kanatçık platform ve kök geometrisi yöntemlerini de içeren ve kullanıcıların ölçüm programlarını daha hızlı bir şekilde oluşturmasına ve kullanmasına izin veren uygulama komut kitaplığı dahildir. 
Hexagon Manufacturing Intelligence Kuzey Amerika Stratejik İş Geliştirme Direktörü Michael Mariani; “Geliştirilmiş motor üretimi yönünde artan talepler ve gitgide yükselen üretim bölümü denetimleri trendi, kanat denetimlerine özel ilk kapsamlı çözüm olan GLOBAL Advantage HTA’nın yolunu açtı,” diyor. “GLOBAL Advantage HTA teknolojisi uçak motoru üreticilerinin üretim mühendisliğine ve üretim operasyonlarına kusursuz bir şekilde entegre olur. Daha da önemlisi, yüksek hassasiyete sahip olan bu metroloji çözümü günümüzün uzay ve havacılık endüstrisinin verimlilik ve esneklik gerekliliklerini karşılamaktadır.”

GLOBAL Advantage HTA bugünden itibaren tüm dünyada sipariş edilebilir; daha fazla bilgi için yerel Hexagon ticari operasyonları ve bayileriyle iletişim kurabilirsiniz.


Hexagon Manufacturing Intelligence Hakkında

Hexagon Manufacturing Intelligence, endüstriyel üreticilerin, günümüzdeki önceki teknolojilerin yerini hızlı bir şekilde alan teknolojileri ve geleceğin yeni çığır atan ürünlerini geliştirmelerine yardımcı olur. Öncü bir metroloji ve üretim çözümü uzmanı olarak algılama, düşünme ve harekete geçme, yani ölçüm verilerinin toplanması, analizi ve aktif kullanımı konusundaki uzmanlığımız, müşterilerimize üretim kalitesini yükseltirken üretim hızını artırıp üretkenliği hızlandırma güveni veriyor.

Yerel servis merkezleri ağımız , üretim tesislerimiz ve beş kıtadaki ticari faaliyetlerimiz ile kalitenin üretkenliğe yön verdiği bir dünya kurmak için üretimde akıllı bir değişim şekillendiriyoruz. Daha fazla bilgi için HexagonMI.com adresini ziyaret ediniz.

Hexagon Manufacturing Intelligence, coğrafi ve endüstriyel kurumsal uygulamalara kalite ve üretkenlik iyileştirmeleri getiren öncü bir küresel bilgi teknolojileri tedarikçisi olan Hexagon'un (Nasdaq Stockholm: HEXA B; hexagon.com) bir parçasıdır.İndirPrint Print