Lazer Tarayıcılar
Laser Scanners
Lazer tarayıcılar kalite sürekliliğinin sağlanmasında kilit bir rol oynamaktadırlar. Yüzeylerin ve modellerin 3D görüntülerinin lazerler kullanılarak elde edilmesi zahmetsiz ve hassas bir prosestir. Lazer tarayıcıların endüstrideki öncelikli kullanım alanları geometrilerin ve yüzeylerin kalite kontrolleridir, fakat aynı zamanda tersine mühendislik, fit-and-finish ve montaj uygulamalarında da kullanılabilmektedirler.

Bir 3D taraycı, ölçüm koluna bir prob gibi hızlı ve kolaylıkla eklenebilir veya bir lazer takip sisteminin bir parçası gibi yüksek hassasiyetle çalışabilir veya koordinat ölçüm makinelerine sabitlenebilir.

Temazsız tarayıcılar saniyeler içerisinde hassas bir şekilde milyonlarca nokta alırlar. Çıkan sonuçlar daha sonra  yeniden üretim, yeniden dizayn, kontrol veya parçayı arşivlemek için 3D CAD modeline dönüştürülebilmektedir.
Leica T-Scan 5Leica Absolute Tracker, tek bir kurulumda, 60 m'ye (Ø) kadar olan hacimlerde tarama deneyiminizi yepyeni bir boyuta taşıyor. Leica T-Scan 5, bir önceki modelle kıyaslandığında 15 kat daha hızlıdır ve cihaza uzaklık mesafesi neredeyse iki katına çıkmıştır, böylece özellikle ulaşılması zor alanlarda daha etkili veri toplamaya olanak tanır.


» Daha fazlası

Leica Absolute Scanner LAS-20-8


Atölye ortamında lazer tarama uygulamalarını kullanılır kılan Leica Absolute Scanner LAS-20-8, metroloji araçlarınıza 3D dijitalleştirme özelliğini kazandıran uygun fiyatlı ve kullanımı kolay bir yol olarak dikkat çekiyor.

60 metreye kadar ölçüm hacimlerinde doğru nokta-bulut verilerini toplayan LAS-20-8,  Leica Absolute Tracker AT960 koordinat ölçüm cihazının altı serbestlik dereceli (6DoF) ölçüm yeteneğini, hafif ve ergonomik tasarlanmış lazer tarayıcı el ünitesiyle bir araya getirerek komple ve kullanıcı dostu bir portatif 3D tarama çözümü sunuyor.» Daha fazlası

HP-L-8.9 Lazer Tarayıcı


Tüm 6 eksenli ROMER Absolute Arm taşınabilir koordinat ölçme cihazları ile (PCMM) uyumlu HP-L-8.9 lazer tarayıcı, yüksek hızda tarama kapasitesine sahip çok amaçlı ROMER Absolute Arm ölçüm koluna saniyeler içinde monte edilebilir.

Uygun fiyatlı ve kullanıcı dostu HP-L-8.9 lazer tarayıcı, portföylerine taşınabilir nokta bulutu ölçümünü ekleyerek metroloji potansiyellerini genişletmek isteyen kullanıcılar için idealdir.» Daha fazlası

HP-L-20.8


HP-L-20.8 Lazer Tarayıcı, ROMER Absolute Arm için tam bir hızlı bulut yakalama çözümüdür. Ayarlanabilir çizgi genişlikleri ve arttırılmış veri hızıyla bu gelişmiş lazer tarayıcı, en zorlu yüzeylerde bile mükemmel ölçüm sonuçları için otomatik olarak kendini adapte ederek yüksek hızda hassas 3 boyutlu nokta bulutları sunar. Son derece kolay taşınabilir ve kullanımı kolay olan HP-L-20.8, parça ölçümü ile CAD’i, serbest formlu yüzeylerin ölçümü ile CAD’i karşılaştırmave tersine mühendislik dahil çok çeşitli metroloji uygulamaları için güçlü bir araçtır.


» Daha fazlası

Entegre tarayıcılı ROMER Absolute Arm


Geniş bir çeşitlilikteki yüzey türlerinden ve uygulamalardan öncekinden çok daha hızlı bir şekilde 3B veri toplamak için tasarlanan sertifikalı ve entegre RS4 lazer tarayıcılı taşınabilir ölçüm kolu.


» Daha fazlası

Harici tarayıcılı ROMER Absolute Arm


Harici tarayıcılı ROMER Absolute Arm, Hexagon Metrology'nin yüksek performanslı lazerli tarayıcısı HP-L-20.8 için tasarlanmıştır. Üçüncü taraf üretimi tarayıcılar da bağlanabilir.


» Daha fazlasıPrint Print