National Physical Laboratory - Huddersfield
National Physical Laboratory, Huddersfield, UK

İngiltere ulusal ölçüm enstitüsünün güvenilir tedarikçisi ve Britanya’nın en büyük uygulamalı fizik kuruluşu

Yirminci yüzyılın sonunda kurulan Ulusal Fizik Laboratuarı (NPL), radarın geliştirilmesi ve otomatik bilgisayar motoru gibi dünyanın en önemli bilimsel buluşlarında ön planda yer almıştır. Atom saatinin mucidi Louis Essen, bilgisayar biliminin öncüsü ve Enigma makinesinin kodunu kıran Alan Turing gibi saygın bilim insanları, kariyerlerinin bir bölümünü NPL’deki projelerde çalışarak geçirmiştir.

2009 yılında NPL, hizmetlerini NPL merkezi dışına taşıyarak Kuzey İngiltere’de bir üs kurdu. Huddersfield Üniversitesinde bir laboratuvar açma kararı, nüfusunun çoğu (139 bin) üretim sektöründe çalışan ve yıllık ekonomik geliri 55 milyar £ olan İngiltere’nin Leeds Bölgesindeki konumu sayesinde meyvelerini vermeye başladı.
Başlarda tek parça ekipman ve üç çalışanı olan laboratuvar hızlı bir şekilde büyüyerek 2012 yılında iki laboratuvar, yedi çalışan ve yedi
ölçüm sistemine sahip 3M Buckley Innovation Centre’daki yerine taşındı. NPL, özel amaçlı yeni bir araştırma tesisi ve gelişmiş üretim metrolojisi için mükemmellik merkezi inşa etme planları çerçevesinde üniversite ile stratejik ortaklık kurduğundan beri gelecek çok daha umut vaad edici gözüküyor. Laboratuvar sorumlusu Andy Morris şunları iletiyor, “Laboratuvarın gelişiminde bir sonraki aşama, İngiliz üreticiler tarafından yüksek katma değere sahip ürünlerin üretilmesinde ölçüm biliminin öneminin altını çizer nitelikte.”

Eşsiz bir tesis
NPL Huddersfield, hava taşıtı motor parçaları ve medikal cihazlar gibi karmaşık grupların ve parçaların boyutsal kontrol ve ölçümünde uzmanlık sunuyor. Geniş ekipman yelpazesi sayesinde eşsiz bir tesis olarak kabul edilen laboratuvar, Hexagon Metrology tarafından tedarik edilen yeni köprülü tip koordinat ölçüm cihazı (CMM) gibi, sofistike metroloji yazılımıyla çalışan son teknoloji birçok makineyi de bünyesinde barındırıyor.

Bize Ulaşın

>> İlgili kişiler

Burada Bölgeniz için Satış, Servis ve Destek iletişim bilgilerini bulacaksınız

>> İstek Formu

İstek Formunu doldurarak bize ulaşınPrint Print