Sensörler
Sensors
Hexagon Metrology'nin sunduğu kapsamlı prob tutucu, prob, prob değiştirici çeşitleri ve koordinat ölçüm cihazı aksesuarları, koordinat ölçümü için problama teknolojisindeki en son gelişmeleri temsil etmektedir.

Hızlı ve hassas bir ölçüm için özel olarak tasarlanan çok çeşitli standart ekipman mevcuttur. Hexagon Metrology prob sistemleri, CMM performansını ve işlevselliğini artırır.
Prob Tutucular


Prob Tutucular, her koordinat ölçüm cihazının kalbidir. Sensörle birlikte, boyutsal denetim döngüleri sırasında ölçüm verilerini oluşturur.

Dokunma tetiklemeli problar için manuel kafalar, mükemmel temel yetenekler içerirler. Otomatik prob tutuculara kinematik bir bağlantı ile eklenen lazer tarayıcılar ve sürekli tarama probları, bu tutucuların yeteneğini artırır. İstediğimiz açıya dönebilen sonsuz dönüşlü prob tutucu ile ölçme ucunu her pozisyonda konumlandırabiliriz.» Daha fazlası

Dokunma Tetiklemeli Problar


Hexagon Metrology, hızlı ve tekrarlanabilir 3B ölçümler için dokunma tetiklemeli problar üretmektedir. Bu probların özellikleri arasında uzun ömür, hassas ölçüm, kolay kullanım, nispeten düşük maliyet ve ulaşılması zor ölçüm noktalarına mükemmel erişim yer alır. Dokunma tetiklemeli problar; dokunma şiddeti 0,055 N ile 0,10 N arasında değişen dört versiyonda mevcuttur. M8 bağlantı, onu hemen hemen tüm manuel ve otomatik prob tutucularla uyumlu kılar.


» Daha fazlası

CMM’ler için Tarama Probları


Kullanıcıların Hexagon Metrology tarama problarından beklediği - en kusursuz tarama. Bu probların hem en küçükleri olan HP-S-X1 serisi hem de daha büyük versiyonlar olan HP-SX3 serisi ve HP-S-X5 ile hızlı, hassas kontur ve şekil ölçümleri yapabilir, aynı zamanda ayrık tarama, oto-merkezlemeli ölçüm ve yüksek hızda sürekli tarama gibi tüm standart ölçümleri gerçekleştirebilirsiniz.

Çok hassas sensörlerle hızlı ve kesin ölçümler - HP-S-X serisinin 3B Tarama Probları işte bunun için üretildi.» Daha fazlası

Temassız Sensörler


Optik problar, bir koordinat ölçüm cihazının olası uygulamalarını genişletir. Temasla ölçümü yapılamayan hassas parçaların tam denetimi söz konusu olduğunda, ışık veya lazer yardımıyla her zaman kullanılabilirler. Bu parçalara, kolayca bozulan bileşenler ve baskılı devre kartları da dahildir.

HP-L Lazer Tarayıcı, saniyeler içinde milyonlarda noktayı hassasiyetle yakalar. Elde edilen nokta bulutu parçayı kopyalamak, yeniden tasarlamak, ölçmek veya arşivlemek için bir CAD modeli oluşturmada kullanılabilir.

HP-C-VE görsel probu, geniş bir yelpazedeki Hexagon Metrology koordinat ölçüm cihazıyla uyumludur, bu prob iki boyutlu CCD sensör kullanır.» Daha fazlası

Yüzey Pürüzlülük Sensörleri


İş parçası yüzeyinin dokusu, kalite kontrolde her zamankinden daha önemli hale gelmiştir. Hexagon Metrology pürüzlülük sensörleri kullanılarak yüzey profili, standart bir koordinat ölçme cihazı (CMM) denetim rutininin bir parçası olarak ve iş parçasının tekrar tutturulmasına gerek kalmadan ölçülebilir. 

İş parçasının türüne ve gereksinimlerine göre yüzey, dokunsal ya da optik yöntemlerle ve tüm veri ölçüm raporunda gösterilecek şekilde ölçülenebilir. 

CMM'inizi Hexagon Metrology'nin pürüzlülük sensörleriyle tamamlayın.» Daha fazlası

Sensör, Prob ve Uç Değiştiriciler


Aynı koordinat ölçüm cihazı (CMM) üzerinde farklı parçaların ölçümü, farklı sensör konfigürasyonları ve cihaz kurulumları için büyük bir esneklik sağlar.

Hexagon Metrology'nin prob değiştiricileri ve uç değiştirme magazinleri, prob kafaları ve sensörler üzerindeki prob, uzatma ve uç kombinasyonlarının hızlı ve tekrarlanabilir şekilde değiştirilmesini sağlar. Ultra-yüksek hassasiyetli CMM'ler için üniversal sensör arayüz opsiyonu, sensörlerin parça programları içinde tam otomatik olarak değiştirilmesini sağlar.» Daha fazlası

Aksesuarlar


Ölçümün, probların ulaşamayacağı kadar derin veya ulaşılması zor yerlerde yapılması gerektiği durumlarda, prob uzatmalarından destek alınabilir. Hexagon Metrology, ölçüm aralığını artırmak için çok çeşitli uzatmalar sunar.

Ek olarak, uygulamanın gerekliliklerini karşılamak üzere çeşitli metallerden yapılmış geniş bir yelpazede dokunma tetiklemeli prob ucları mevcuttur. Bu uç çeşitliliğine disk uç, uç uzatmaları, yıldız uç, yarım küre uç, silindirik uç, paralel uç, adaptörler, mafsallı uçlar ve yıldız göbekleri de dahildir.

Tarama probları, ancak en iyi uçlar ve aksesuarlarla kullanıldığında mükemmel hassasiyet sağlar. Hexagon Metrology, tarama probları için çok geniş bir yelpazede uç ve aksesuarlara sahiptir. İhtiyacınız olan yakut, silikon veya elmas uçlu; seramik, tungsten karbür veya karbon fiber saplı her tür ölçüm ucunu Hexagon Metrology’den temin edebilirsiniz.» Daha fazlası

Prob Değiştirme Magazinleri


Hexagon Metrology prob değiştirme magazinleri, koordinat ölçüm cihazlarındaki (CMM) prob tutucular veya HP-TM dokunmatik problar üzerindeki prob, uzatma ve prob modüllerinin hızlı ve tekrarlanabilir şekilde değiştirilmesini sağlar.


» Daha fazlasıPrint Print