Temassız Sensörler
Non-Contact Sensors
Optik problar, bir koordinat ölçüm cihazının olası uygulamalarını genişletir. Temasla ölçümü yapılamayan hassas parçaların tam denetimi söz konusu olduğunda, ışık veya lazer yardımıyla her zaman kullanılabilirler. Bu parçalara, kolayca bozulan bileşenler ve baskılı devre kartları da dahildir.

HP-L Lazer Tarayıcı, saniyeler içinde milyonlarda noktayı hassasiyetle yakalar. Elde edilen nokta bulutu parçayı kopyalamak, yeniden tasarlamak, ölçmek veya arşivlemek için bir CAD modeli oluşturmada kullanılabilir.

HP-C-VE görsel probu, geniş bir yelpazedeki Hexagon Metrology koordinat ölçüm cihazıyla uyumludur, bu prob iki boyutlu CCD sensör kullanır.
HP-C-VE Optik Sensör


HP-C-VE, CMM üzerinde kullanılan bir kameradır. 2B ışık hassasiyetine sahip CCD ve entegre LED aydınlatma, ölçülen parçanın aydınlatılmasını ve izlenmesini sağlayarak büyük ölçekli parçalar için optik ölçüm kapasitesi sunar.


» Daha fazlası
HP-L Lazer Tarama Sensörü


HP-L lazer tarama sensörü, hızlı nokta-bulutu yakalama yeteneği sayesinde metroloji için güçlü ve komple bir paket olarak pek çok avantaj sağlar. CAD’e karşı eleman ölçümü (ince duvarlı/sac metal parçalar), CAD’e karşı serbest formlu yüzey denetimi ve tersine mühendislik bunlara örnek verilebilir. Bu prob; tamamen otomatik bir sistem işleyişi için Hexagon Metrology’nin GLOBAL, ALPHA, DELTA, LAMBDA ve BRAVO model CMM'lerinde kullanılabilir.


» Daha fazlası
PRECITEC LR Optik Sensör


Farklı zorlu yüzey konturları ve malzeme türleri için mükemmel ölçüm kalitesi sunan PRECITEC Lateral Resolution (LR) optik sensörü, pürüzlük ve katman kalınlığı ölçümleri gibi birçok endüstriyel uygulama için çok amaçlı beyaz ışık lazer ölçüm çözümüdür.

Koordinat ölçüm cihazlarının (CMM) dokunmatik problama ve tarama işlevine temassız sensör seçeneğini de ekleyen PRECITEC LR, daha komple bir ölçüm çözümü için çok sensörlü kurulumun bir parçası olarak dokunmatik problarla otomatik değiştirilebilir.» Daha fazlası
HP-O Optik Sensörler


HP-O sensör çözümü, koordinat ölçüm cihazları (CMM'ler) için bir tarama teknolojisidir ve frekans modüllü enterferometrik optik uzaklık ölçümünü temel alır.


» Daha fazlası


Print Print