Ürünler
Otomatik Çözümler

Yarının fabrikası, montaj proseslerinin veriye dayalı olması anlayışı ile akıllı ve dijital olacak; otomasyon, her türlü sanayi sektöründe önemli bir rol oynacaktır. Hexagon Metrology, tam otomatik ölçüm ve kalite kontrolü için şimdiden doğru çözümü sunmaktadır. Üretim bölümünde ve öncesinde dokunsal, temassız ve daima çok yönlü yazılım araçlarıyla gücüne güç katan - Hexagon Metrology, tam entegre kalite yönetimine ideal bir zemin olarak en üst düzey verim için doğru otomasyon çözümü sunmaktadır.

» Daha fazlası
CMM- Küçük ve Orta

Hexagon Metrology’nin küçük ve orta sınıftaki ölçüm cihazlarının (CMMs) yardımıyla; küçük ve orta boyuttaki parçalarınızı performans ve hassasiyetten taviz vermeden üç boyutlu olarak ölçebilirsiniz. CAD modelini kullanarak hızlı bir sekilde parça programını olusturabilirsiniz.

Bu sabit koordinat ölçüm makinalarının yardımı ile artan kaliteniz ve gelişen prosesleriniz size kazanç olarak yansıyacaktır. Bu sınıftaki CMM’ler hassasiyet, tekrarlanabilir sonuçlar, otomatik ölçümün gerekli olduğu her sektörde kullanılabilmektedir.

Başlangış seviyesinde bir modelle ilgileniyor veya koordinat ölçüm sistemleri ile ilgili bir deneyiminiz var ve kalite güvencenizi geliştirmek veya inceleme kapasitenizi artırmak mı istiyorsunuz? İhtiyacınız olan tüm ürünlere ve uzmanlığa sahipiz.» Daha fazlası
CMM – Büyük

Hexagon Metroloji’nin bu en büyük köprülü sabit 3D koordinat ölçüm makinaları (CMM) size çok büyük bir performans sağlayacaktır. Diğerlerinin tümünü gölgede bırakan kooordinat ölçüm cihazlarındaki dünya devinin kapasitesi sadece bu kadar değil; üretim hatlarında veya ölçüm odalarında kullanabileceğiniz bu cihazlar,  kullanılan sağlam materyalleri, stabil yapıları ve yüksek hassasiyetleri ile öne çıkmaktadırlar. Köprülü koordinat ölçüm makinaları(CMM) tek başlarına kullanılabildikleri gibi üretim hattının bir parçası olarak da kullanılabilmektedirler.

Açık gövdeli yapıları gerekli durumlarada otomatik parça yükleme ve indirmeye olanak sağlar. Asıl güçleri havacılık endüstrisi, savunma sanayi, gemi inşa ve enerji sektöründeki büyük parça ve bileşenlerin 3D ölçümleri sırasında ortaya çıkmaktadır. Büyük parçaları yüksek hassasiyetle ölçmek istiyorsanız bu koordinat ölçüm cihazları ile doğru seçimi yapıyorsunuz.» Daha fazlası
CMM – Yatay Kollu

Hexagon Metrology yatay kollu koordinat ölçüm makinalarının (CMM) avantajı araba endüstrisi veya hava sanayii, gemi inşa, savunma, makine ve demiryolu sanayiinde kullanılan büyük hacimli saç malzemelerin incelenmesi sırasında ortaya çıkmaktadır. Açık yapıları sayesinde iş parçasına direk erişime olanak sağlaması, yükleme ve boşaltma açısından önemli bir fayda sağlamaktadır. Ayrıca yatay kollu koordinat ölçüm makinaları otomotiv, beyaz gövde prosesleri gibi otomatik üretim hatlarının bir parçası gibi bu hatlara entegre edilebilmketedir.

Farklı dizayn ve fiyat-performans sınıfları ile geniş bir uygulama alanına sahiptirler.» Daha fazlası
CMM - İmalat Sahası

İmalat ortamında hassas ölçümler yapmak imkansız olabilir. Hexagon Metrology' nin özel amaçlı, imalat sahasına uygun, sağlamlaştırılmış koordinat ölçüm  makinalarını kullanarak imalat sahasında bile istediğiniz hassasiyeti sağlayabilirsiniz. Hücresel yerleşim ve yalın üretim için ideal olan bu makinalar imalat bölgesinde otomatik ölçüme tam olarak uygundur. Özelleştirilmiş yazılım arayüzü ile her operatörün kolaylıkla parçayı ölçebilmesini sağlar.

Bu ürünler geniş sıcaklık aralıklarında bile yüksek hassasiyetlerini korurlar. İmalat sahasına uygun bu özel makinaların karakteristikleri  ve otomatik sıcaklık dengeleme özellikleri sayesinde  vibrasyon ve kirlilik gibi  zor imalat ortamlarında bile performans düşüşü yaşanmaz.  » Daha fazlası
Mastar ve El Aletleri

Boyutsal ölçümler için hassas cihazlar

TESA hassas ölçüm cihazları; kalitesi, güvenilirliği ve uzun ömürlülüğüyle büyük bir saygınlık kazanmıştır.

70 yılı aşkın süredir TESA mikromekanik ve hassas işleme alanlarındaki uzmanlığının yanı sıra birinci sınıf ürünleri ve boyutsal metrolojide kanıtlanmış deneyimiyle seçkin bir konum edinmiştir.

TESA'nın geniş cihaz seçenekleri arasında öne çıkan ürünleri, giriş kalite kontrolün yanı sıra üretim atölyeleri ve kalite güvence laboratuarları için gerçek bir kıstas olmuştur: mikrometreler, kadranlı mikrometreler, endüktif problar ve kumpaslar bunlardan yalnızca birkaçıdır.

TESA markası ayrıca yükseklikölçer alanında da küresel pazar lideridir. En basitinden en karmaşığına kadar farklı modellerde sunulan sağlam ve kolay kullanılan güçlü cihazlar; boyut (yükseklik, çap, eksen uzaklıkları) ve form (diklik ve doğrusallık) ölçümleri için vazgeçilmezdir ve tüm atölye koşullarına uygundur.

>> Daha fazla bilgi için lütfen web sitesini ziyaret edin: http://www.tesagroup.com» Daha fazlası
Endüstriyel Teodolitler & Lazer İstasyonları

Mutlak güvenirlik ile düşük ölçüm maliyeti- endüstriyel teodoliteler ve lazer istasyonları zor şartlarda bile en yüksek standartlarla  hizmet verirler.  500 metreden fazla ölçüm mesafeli total istasyonları ile, çok büyük parçaların kontrolü ve kurulumu için idealdirler.

Endustriyel teodolitler çok üzün süreden beri uydu ve navigasyon sistemleri ve hava taşıtları görüntüleme sistemlerinde standart olarak kullanılmaktadır. Açık sistem yapıları kullanıcıya özel yazılımların entegre edilmesine olanak sağlar.  Hexagon Metrology endüstriyel teodoliteler  temassız otomatik yönlendirme özelliği sayesinde üst düzey bir hassasiyet derecesi sunar.» Daha fazlası
Lazer Tarayıcılar

Lazer tarayıcılar kalite sürekliliğinin sağlanmasında kilit bir rol oynamaktadırlar. Yüzeylerin ve modellerin 3D görüntülerinin lazerler kullanılarak elde edilmesi zahmetsiz ve hassas bir prosestir. Lazer tarayıcıların endüstrideki öncelikli kullanım alanları geometrilerin ve yüzeylerin kalite kontrolleridir, fakat aynı zamanda tersine mühendislik, fit-and-finish ve montaj uygulamalarında da kullanılabilmektedirler.

Bir 3D taraycı, ölçüm koluna bir prob gibi hızlı ve kolaylıkla eklenebilir veya bir lazer takip sisteminin bir parçası gibi yüksek hassasiyetle çalışabilir veya koordinat ölçüm makinelerine sabitlenebilir.

Temazsız tarayıcılar saniyeler içerisinde hassas bir şekilde milyonlarca nokta alırlar. Çıkan sonuçlar daha sonra  yeniden üretim, yeniden dizayn, kontrol veya parçayı arşivlemek için 3D CAD modeline dönüştürülebilmektedir.» Daha fazlası
Lazer Takip Sistemleri

Endustriyel metrolojide uzun süreli bir standart: Lazer Takip sistemleri  portatif koordinat ölçüm makinalarının hassasiyet, güvenilirlik ve süreklilik açısından önde gelen cihazlarıdır. Hexagon Metrology lazer takip sistemleri; doğru ölçüm için lazer ışını kullanan ve  160 metreye kadar küresel bir hacimde etki gösterebilen portatif ölçüm sistemleridir.

Elle kullanılan tarayıcılar ile sistemin genişletilmesi veya otomasyonu, kablosuz prob veya robot uygulamaları  çok fazla miktarda olası uygulamanın önünü açar. Bu uygulamaların başlıca faydaları; hızlı ve yüksek hassasiyete ölçüm, üretim öncesi direkt geribesleme ile maliyetlerin azaltlması ve kalite arttırımı olarak sıralanabilir.» Daha fazlası
Makina Prob Ekipmanları

Hexagon Metrology makina prob çözümleri döner başlıklı frezelerde, işleme merkezlerinde, torna tezgahlarında, diğer talaş kaldırma makinalarında, özel makina ve robotlarda iş parçasının ölçülebilmesini sağlar. Küçük işletmelerde veya orta ve büyük ölçekli üretimlerde iş parçaları sadece hizalanmaz, aynı zamanda geometriler parça makine üzerindeyken incelenebilir.

Bu makina prob ekipmanları günlük işleyişi kolaylaştırır, üretim süresi ve maliyetini azaltır ve makinanızı modern bir makina haline getirir. Probe çeşitleri; kızıl ötesi dokunma probu, radyo dalgalı dokunma probu ve gerekli yazılım ve desetek uygulamaları içeren prob değştiriciyi içerir.   » Daha fazlası
Multisensör & Optical Sistemler

Esneklik multisensör tekolojisinde anahtar kelimedir. Esneklik metroloji dünyasında tek bir ölçüm sistemi ile temaslı ve optik ölçüm arasında seçim yapabilme özgürlüğüne sahip olmak demektir. Bu yüzden iş parçasının üzerindeki tüm ölçüm detaylarının temaslı ve optik ölçümleri için tek bir sistem yeterlidir.

Temasa karşı duyarlı malzemelerin ölçümü için çözüm optic ölçüm sistemleridir. Ölçümleri hasastır ve malzemeye zarar vermez. Çok yönlü optik ölçüm sistemleri sayesinde, her ölçüm görevi için doğru çözümler sunmaktayız.» Daha fazlası
Portatif Ölçüm Kolları

Portatif ölçüm  kolları imalat oramında proses iyileştirmelerinin gerekli olduğu noktalarda, direkt olarak ölçüm yapmanıza izin verir. Uzun olmayan kurulum süreleri ve basit kullanımı ile en güvenilir 3D ölçüm imkanını sunar. Ölçüm için farklı uzunlukta problar ve tarama başlıkları ile donatılabilen mafsallı kollar, ulaşılması en zor noktalarda optik olarak veya temas ederek ölçüm imkanı sunar.

Bu portattif ölçüm makinalarının uygun fiyat-performans oranı, CAD dataları veya tersine mühendislik teknikleri ile birleştiğinde geniş bir endüstriyel kullanım alanı oluşmaktadır.» Daha fazlası
Sensörler

Hexagon Metrology'nin sunduğu kapsamlı prob tutucu, prob, prob değiştirici çeşitleri ve koordinat ölçüm cihazı aksesuarları, koordinat ölçümü için problama teknolojisindeki en son gelişmeleri temsil etmektedir.

Hızlı ve hassas bir ölçüm için özel olarak tasarlanan çok çeşitli standart ekipman mevcuttur. Hexagon Metrology prob sistemleri, CMM performansını ve işlevselliğini artırır.» Daha fazlası
Boru Ölçüm Sistemleri

Hexagon Metrology bükülmüş boruların 180° dereceye kadar temazsız olarak ölçülmesine olanak sağlayan düşük maliyetli çözümler sunar. Kızılötesi ve lazer teknolojileri Hexagon Metrology tarafından üretilen tüm ölçüm kolları ile uyumludur. Önemli Bilgi: Eğer orjinal imalat verisinden bir sapma tespit edilirse, büküm makinasi network üzerinden otomatik olarak düzeltilebilir.

» Daha fazlası
Beyaz Işık Taraycı Sistmleri

Beyaz ışık  taraycı sistemleri, otomotiv ve diğer üretim endüstrilerindeki mühendislik ve imalat proseslerini geliştirmeye odaklanmış  çok amaçlı 3D optik ölçüm sistemleridir. 3 Boyutlu ölçüm, devreye almayı hızlandırmak, yüksek imalat kalitesine ulaşmak, imalat giderlerini azaltmak ve her bir ürün için yüksek kar marjı sağlamak amacıyla üretimi organize etmenize yarayan ve artan öneme sahip bir stratejidir.

Hexagon metroloji çözümleri, ölçüm dataları toplamak, yorumlamak ve boyutsal ölçüleri analiz etmek, yeni bir üretim devreye alamak için  farklı araçlar ve toplumlar arasında bağlantı kurmak amacıyla ortak bir dil ve ekipman sunar.» Daha fazlası
Yazılım

Hexagon Metrology metroloji endüstrisinde dünyanın en büyük yazılım geliştiricisidir ve kurum içi geliştirilmiş, toplanan verilerin akıllı ve etkin kazanımı, analizi, yönetim ve sunumlarını yönetebileceğiniz, bireysel ihtiyaca göre geliştirilebilir yazılım paketleri sunar.

Hexagon Metroloji temelde koordinat ölçüm makinaları(CMM) olmak üzere daha birçok farklı modüller sunan Dünya’nın en popüler ölçüsel metroloji  yazılım paketi üreticisidir. Bu yazılımlar görüntüleme makineleri, mafsallı kollar, lazer izleyciler, CNC makinleri, ve Hexagon Metrology bünyesinde bulunmayan diğer markalarla da arayüz olarak kullanılabilmektedir.

 Üçüncü taraf yazılım partnerlerimiz sunduğumuz yazılımları  tamamlayan amaca özel ek yazılımlar sunmaktadır.» Daha fazlası
Aksesuarlar

Ölçüm aletlerini tam performansla  ve herhangi bir ölçümde kusursuz konfigürasyon için Hexagon Metrology orjinal aksesuarları kullanmanız, ekipmanlarınızdan verimli ve esnek bir şekilde faydalanmanızı sağlar. Optik aksesuarlar, güvenlik aygıtları veya network bileşenleri, özel gereksinimlerinizi karşılamak için ve kalite ve maliyet veriminizi garanti etmek için ölçüm sistemlerinize eklenebilir.

» Daha fazlası


Print Print