Yazılım
Software for all your Metrology requirements
Hexagon Metrology metroloji endüstrisinde dünyanın en büyük yazılım geliştiricisidir ve kurum içi geliştirilmiş, toplanan verilerin akıllı ve etkin kazanımı, analizi, yönetim ve sunumlarını yönetebileceğiniz, bireysel ihtiyaca göre geliştirilebilir yazılım paketleri sunar.

Hexagon Metroloji temelde koordinat ölçüm makinaları(CMM) olmak üzere daha birçok farklı modüller sunan Dünya’nın en popüler ölçüsel metroloji  yazılım paketi üreticisidir. Bu yazılımlar görüntüleme makineleri, mafsallı kollar, lazer izleyciler, CNC makinleri, ve Hexagon Metrology bünyesinde bulunmayan diğer markalarla da arayüz olarak kullanılabilmektedir.

 Üçüncü taraf yazılım partnerlerimiz sunduğumuz yazılımları  tamamlayan amaca özel ek yazılımlar sunmaktadır.
PC-DMIS EMS


PC-DMIS, EMS’in temelidir. Açık mimarili, CAD’e açık metroloji programlama sistemidir. PC-DMIS kullanıcılara geniş bir ölçüm makinesi gamı kullanarak herhangi bir parça üzerindeki herhangi bir geometriyi ölçmek için gerekli araçları verir.


» Daha fazlası

I++ Simulator


I++ Simulator seçeneği tüm ölçüm sürecinin simülasyonu için olan tek başına çalışabilen bir yazılım paketidir. Gerçekçi ve anlaşılır çarpışma gözlemlemesi ancak tüm sürecin (makine, sensör, takım değiştiriciler, takımlar, sabitleme düzeneği ve parça) görselleştirilmesi ile gerçekleştirilebilir.


» Daha fazlası

QUINDOS


QUINDOS, koordinat ölçüm makineleri, dişli ölçüm merkezleri ve tüm uygulamalar için ideal yazılımdır. QUINDOS, boyutsal koordinat metrolojisi alanında koordinat ölçüm makineleri için belki de en güçlü yazılımdır. Açık mimarisi sayesinde QUINDOS yalnızca Hexagon Metrology grubunun koordinat ölçüm makinelerine bağlanmakla kalmaz, aynı zamanda diğer CMM üreticilerinin ölçüm makinelerinin çoğunda çalışabilir.


» Daha fazlası

SpatialAnalyzer


SpatialAnalyzer ® (SA), Hexagon Metrology‘nin CMM ailesi için tasarlanmış güçlü, yeniliklere açık, kullanımı kolay metroloji ve analiz yazılımıdır.


» Daha fazlası

CAD CAM Yazılımı


CAD/CAM (bilgisayar destekli tasarım ve bilgisayar destekli üretim), hem tasarım hem de üretim aşamasında kullanılan bilgisayar yazılımıdır. Bilgisayar destekli tasarım (CAD), bir tasarımın oluşturulması, değiştirilmesi, analizi ya da geliştirilmesinde bilgisayar sistemlerinin kullanılması anlamına gelir. CAD yazılımı tasarımcının üretkenliğini artırmak, tasarım kalitesini geliştirmek, dokümantasyon aracılığı ile iletişimi iyileştirmek ve üretim süreci için veri tabanı oluşturmaktır. Bilgisayar destekli üretim (CAM) yazılımı, üretim sürecinin otomasyonunu sağlamak amacıyla takım tezgahlarının ve ilgili endüstriyel makinelerin kontrolünde kullanılır. CAM, dijital tasarımın konseptten gerçeğe dönüşmesini sağlar.


» Daha fazlası

CMM’ler için Yazılım


Ölçülmesi gereken parça hangisi olursa olsun: doğru yazılım ile ölçüm zahmetsiz olur. Koordinat ölçüm makineleri için klasik yazılım ürünü, dünyanın lider CMM yazılımı olan PC-DMIS’tir. Eğer durum daha karmaşıksa, boyutsal ölçüm için ideal ölçüm yazılımı QUINDOS’tur. Surfer EVO güçlü, esnek bir çözümdür. Surfer EVO, doğrudan üretim sürecinden alınmış işlenmemiş ölçüm verilerinin çabuk bir şekilde değerli bilgiye dönüştürülmesi konusunda uzmandır.

DEA ölçüm sistemleri ile tarama en iyi DIGISCAN ile yapılır, istatistikler için ise DataPage yazılım paketi doğru tercihtir. Ve son olarak: PolyWorks yazılımı. Bu yazılım bazı DEA koordinat ölçüm makineleri ile uyumludur.» Daha fazlası

Lazer Tarayıcı Yazılımı


Lazer tarayıcıların kullanımında yazılım çok önemli bir rol oynar. Güçlü programlar tarayıcıların portatif ölçüm kolları, Lazer Takip Sistemleri veya sabit koordinat ölçüm makineleri ile kullanımını desteklemektedir. Hexagon Metrology herhangi bir ölçüm görevi için mükemmel yazılım paketini bir araya getirebilir.


» Daha fazlası

Lazer Takip Sistemleri Yazılımı


Yoğun rekabet ve yükselen maliyet farkındalığı, çalışmama süresini azaltmak için üretim çevrimlerinin daha sıkı gözlemlenmesi ve daha hızlı kalite kontrolünü gerektirmektedir. Eğer bu koşullar altında başarılı olmak istiyorsanız olabilecek en iyi desteğe ihtiyaç duyacaksınız demektir.

Hexagon Metrology ve uzman yazılım ortaklarımız müşterilerin gereksinimini bilir ve Lazer Takip Sistemleri ile kullanılmak üzere güvenilir, özelleştirilmiş yazılım çözümleri geliştirir.» Daha fazlası

Çoklu Sensör & Optik Sistemler Yazılımı


Ürünlerinizin kalitesi en iyi optik ve çoklu sensör ölçüm sistemi yazılımımız ile gösterilebilir. Parçaların tolerans bakımından nerede olduklarını güvenilir bir şekilde gösterir. Kendini kanıtlamış PC-DMIS ölçüm programı da bu durumda gerekli olanı sağlar: bu yazılım ailesinin bir parçası olarak, PC-DMIS Vision optik ve çoklu sensör ölçüm sistemleri ile kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır.

Yazılım CAD’i doğrudan ölçüm sürecine entegre eder. Sonuç olarak kullanıcı 3B CAD modeli üzerinde çalışabilir ve optik ve çoklu sensör ölçümü için programlar geliştirebilir, test edebilir ve düzenleyebilir. Ölçüm teknisyenleri doğrudan modelden bilgi çekebilirler – programcının müdahalesi olmadan.» Daha fazlası

‘Makine Üzerinde Takım’ ölçüm yazılımı


Çoğu işletmede ıskarta ve yeniden işlemeler kaybedilen zamanın ve önlenebilir masrafların birincil nedenidir. İyi haber: ıskarta ve yeniden işleme genellikle çözümü kolay olan sorunlardan kaynaklanmaktadır. Mesele bu zayıf noktaları belirleyebilmektedir – PC-DMIS NC gibi CNC Prob metroloji yazılımlarının yardımıyla.

Sonuç olarak PC-DMIS, CNC üretim dünyasını fethetmektedir. PC-DMIS NC yazılımları CNC makineleri için gelişmiş, süreç içi ölçüm sistemleridir. Parçalar hala makinenin üzerindeyken tüm süreçleri gözlemlerler. Sonuç olarak gerçek zamanlı ölçüm hayal olmaktan çıkar ve tüm zayıf noktaları çok hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz.» Daha fazlası

Portatif Ölçüm Kolları Yazılımı


Portatif ölçüm kolları, üretim süreçlerinin gözlemlenmesi işini kolaylaştırır ve masraflı yeniden işlemelere başvurulmadan önce sorunların çözümlenmesine yardımcı olur. Bu portatif koordinat ölçüm makineleri gerçek potansiyellerini, en az ekipmanın kendisi kadar güçlü olan yazılımlar ile birleştirildiklerinde gösterirler. Hexagon Metrology bu ihtiyaçları karşılayacak çok yönlü çözümler sunar.


» Daha fazlası

Teodolit & Lazer İstasyon Yazılımı


Hexagon Metrology’nin endüstriyel teodolitleri ve lazer istasyonları açık sistem yazılım mimarisine sahiptir. 3B koordinatlar PC desteği ile yakalanabilir ve bir PCMIA kartı kullanılarak çevrimdışı olarak saklanabilir. Herhangi bir kontrol ve veri işleme yazılımı kullanılabilir. Açık sistem mimari Windows® aracılığıyla yazılımlara basit bağlantılara olanak tanır.


» Daha fazlası

Tüp Ölçüm Sistemleri Yazılımı


Hexagon Metrology’nin yazılım çözümleri kullanıcı dostluğu, stabilite ve minimum alışma süresi ile eş anlamlı hale gelmiştir. Hexagon Metrology, tüplerin ölçümü için, özelleştirilmiş arayüzler aracılığıyla çeşitli tüp bükme makinelerini otomatik olarak ayarlama gibi bir özel kabiliyete sahip özel bir uygulama geliştirmiştir.


» Daha fazlası

Beyaz Işık Tarama Sistemleri Yazılımı


Hexagon Metrology beyaz ışık tarama sistemleri Yazılım Süiti, tarama platformlarını kullanarak elde edilen faydaları artıran çeşitli katma değer yazılım ürünlerinden oluşmaktadır. Bu yazılım süiti yenilikçi iş süreçleri ile birleştiğinde, üreticilerin bağlama düzeneklerini kontrol etme ve diğer maliyetli teknolojilerin geleneksel yöntemlerinden esnek temassız boyutsal ölçmeye geçmelerine olanak tanır.


» Daha fazlasıPrint Print