CMM – Büyük
The largest stationary gantry- and bridge-type 3D coordinate measuring machines
Hexagon Metroloji’nin bu en büyük köprülü sabit 3D koordinat ölçüm makinaları (CMM) size çok büyük bir performans sağlayacaktır. Diğerlerinin tümünü gölgede bırakan kooordinat ölçüm cihazlarındaki dünya devinin kapasitesi sadece bu kadar değil; üretim hatlarında veya ölçüm odalarında kullanabileceğiniz bu cihazlar,  kullanılan sağlam materyalleri, stabil yapıları ve yüksek hassasiyetleri ile öne çıkmaktadırlar. Köprülü koordinat ölçüm makinaları(CMM) tek başlarına kullanılabildikleri gibi üretim hattının bir parçası olarak da kullanılabilmektedirler.

Açık gövdeli yapıları gerekli durumlarada otomatik parça yükleme ve indirmeye olanak sağlar. Asıl güçleri havacılık endüstrisi, savunma sanayi, gemi inşa ve enerji sektöründeki büyük parça ve bileşenlerin 3D ölçümleri sırasında ortaya çıkmaktadır. Büyük parçaları yüksek hassasiyetle ölçmek istiyorsanız bu koordinat ölçüm cihazları ile doğru seçimi yapıyorsunuz.
GLOBAL eXtra


GLOBAL eXtra özel temel ihtiyacı olmadan büyük ve ağır iş parçalarını alabilmektedir. Üretim ortamında ölçüm için tasarlanmış olan GLOBAL eXtra, ACTIV® yapısal ısıl dengeleme, X ve Y kılavuzları üzerinde körüklü muhafazalar ve 30oC'ye varan çalışma sıcaklıklarına sahiptir. Zor erişilen özelliklere sınırsız erişim için, bu büyük boyutlu GLOBAL CMM’ler HH-ACW-43MW  sürekli bilek ile donatılabilmektedirler.


» Daha fazlası

DEA ALPHA


DEA ALPHA büyük dökümlerin ve işleme parçaların boyutsal ölçümü için çok amaçlı esnek bir CMM’dir. ALPHA iki sürüm olarak mevcuttur: ALPHA Classic ve ALPHA Performance. Yüksek üretkenlikli 3B tarama lazer kafası ve sürekli servo bilek seçeneği ile donatılmış olan ALPHA karmaşık konturlu şekillerden hızlı bir şekilde milyonlarca veri noktası elde edebilir ve hadde ve kalıp üretim süreci için ideal sistemdir. Tüm ALPHA sürümleri, atölyede havadaki kirletici maddelere karşı makineye koruma sağlayan opsiyonel körük ve muhafazalarla tedarik edilebilir.


» Daha fazlası

DEA DELTA SLANT


DEA DELTA SLANT, üstün mekanik yapısı sayesinde makinede işlenmiş büyük parçaların yüksek hassasiyetli ölçümünde uzmanlaşan bir makas köprülü CMM serisidir. DELTA SLANT iki sürüm olarak mevcuttur: Classic ve Performance. Opsiyonel SF-Kit (Üretim Sahası) atölye ortamında kullanım amacıyla hem Classic hem de Performance modellerine yerleştirilebilir.


» Daha fazlası

DEA LAMBDA SP


DEA LAMBDA SP, endüstriyel ortamlarda çalışmak üzere tasarlanmış çok büyük ölçüm makineleri serisidir. LAMBDA SP çok büyük bileşenlerin yüksek hızlı, yüksek hassasiyetli ölçümünde uzmandır; örneğin açık, modüler kolaylıkla özelleştirilebilir yapılar ve neredeyse sınırsın ölçüm hacimleri gerektiren gemi motorları, uçak yapıları veya türbinleri gibi.


» Daha fazlası

Leitz PMM-F


Leitz PMM-F 30.20.10 ve 30.23.16 ölçüm makineleri – hassasiyetin verimle buluştuğu nokta. PMM-F orta büyüklükte bileşenleri ve dişlileri sadece yüksek hassasiyet ile değil, aynı zamanda yüksek verimle de ölçmek için tasarlanmıştır. Mil tahrikli tasarım minimum kütleli tepe yapısı ile birleştiğinde, bu büyüklükte makineler için daha önce imkansız sayılan ölçüm hızlarına erişmek mümkün olmuştur.


» Daha fazlası

Leitz PMM-G


Leitz PMM-G büyük boyutlu XXL iş parçaları için en yüksek hassasiyet ve oldukça gelişmiş verim sağlamaktadır. Bu iş parçaları örneğin havacılık ve uzay endüstrilerinde veya gemi motoru yapımlarında kullanılmaktadır. Ayrıca rüzgar türbinlerinden kullanılan büyük dişlilerin ölçümü de mümkündür. Bu kadar büyük ölçüm hareketlerine rağmen, Leitz PMM-G normalde çok daha küçük 3B ölçüm makinelerinde elde edilebilen bir kesinlik ve performans seviyesine erişmektedir.


» Daha fazlasıPrint Print