QUINDOS
QUINDOS - Coordinate metrology software
QUINDOS, koordinat ölçüm makineleri, dişli ölçüm merkezleri ve tüm uygulamalar için ideal yazılımdır. QUINDOS, boyutsal koordinat metrolojisi alanında koordinat ölçüm makineleri için belki de en güçlü yazılımdır. Açık mimarisi sayesinde QUINDOS yalnızca Hexagon Metrology grubunun koordinat ölçüm makinelerine bağlanmakla kalmaz, aynı zamanda diğer CMM üreticilerinin ölçüm makinelerinin çoğunda çalışabilir.


QUINDOS Basic


QUINDOS, esas olarak,güç üretim tesislerinde ,otomotivde, havacılıkta ve takım tezgahları sektörlerinde çeşitli tiplerdeki koordinat ölçüm tezgahlarının ve değişik uygulamaların analizlerini yapmak için çok güçlü bir araçtır. Veritabanı yapısı, gelecekte yapılabilecek işlem ve raporlamalar için tüm ölçme verilerini içermektedir. Programda yer alan çok özel fonksiyonlar ölçme işleminin verimliliğini geliştirmektedir.


» Daha fazlası
QUINDOS CAD


QUINDOS 7, parçaların 3B olarak görüntülenmesini, yakınlaştırılmasını, hareket ettirilmesini ve döndürülmesini sağlayan bir CAD çekirdeğine sahiptir. Bu fonksiyon yalnızca mevcut CAD modelleri için değil, geleneksel öğrenme modunda noktaların ölçülmesi ve sonuç unsurları için de mevcuttur. QUINDOS, CATIA, Unigraphic (UG) ve Pro/Engineer (Pro/E) ile arayüz sağlar.


» Daha fazlası
QUINDOS Gears


QUINDOS basit ve hızlı dişli ölçümleri sağlar. Yeterli QUINDOS seçenekleri ile desteklendiğinde, bir Koordinat Ölçüm Makinesinin operasyon menzili tam bir dişli ölçüm makinesine dönüşür. Tek yapmanız gereken dişlileri ölçmek için bazı spesifik parametreleri girmektir. Tüm hareket yolları, problama noktaları ve tarama hatları otomatik olarak oluşturulur. Geleneksel dişli ölçüm makinelerinden farklı olarak bir döner tabla kullanılabilir, ancak QUINDOS ile dişli ölçümlerinde CMM’inizde böyle bir tablaya gerekli değildir. Bu da paletler üzerinde maliyet etkin dişli ölçümüne olanak tanır ve yüksek verim sağlar.


» Daha fazlası
QUINDOS Dişli Kesme Araçları


QUINDOS, dişli kesme araçlarının ölçümü için tüm işlevsellikleri sunmaktadır. Dişli kesme araçlarının ölçümü ancak yüksek hassasiyet gerekliliklerini karşılayabilecek yüksek hassasiyetli makinelerde faydalı olur. Sadece ölçüm için belirli parametreleri girmeniz gerekir. Ölçüm makinesi için tüm hareket yolları, problama noktaları ve tarama hatları otomatik olarak oluşturulur. Gerçek kalite derecesi uygulanan ISO ve DIN standartlarına göre değerlendirilir.


» Daha fazlası
QUINDOS Worms


İster silindirik sonsuz dişli, sonsuz dişli çarkı isterse çift sarımlı sonsuz dişli olsun – QUINDOS burada tüm gereksinimleri karşılayan bir yazılım çözümü sunar. Silindirik sonsuz dişliler yatay takılı olarak ve dikey konumda ölçülebilirler. Silindirik sonsuz dişlilerin sonsuz dişli çarkları profil ve sarmal, aşınma, hatve, topografi ve küreler arası mesafe açısından değerlendirilir. Paletler üzerinde yüksek miktarda farklı parçalar ölçülebilir, çünkü döner tablaya ihtiyaç duyulmamaktadır.


» Daha fazlası
QUINDOS PowerTrain


QUINDOS ölçüm yazılımı bugün endüstriyel olarak üretilmekte olan neredeyse tüm özel Güç Aktarım geometrilerinin ölçümüne olanak vermektedir. Birkaç örnek vermek gerekirse kam milleri, API dişlileri, dişli tipi kompresörler veya adım dişlileri – bu gibi parçaların ölçümü ve muayenesi uygun QUINDOS seçeneği işe kolaylıkla yapılabilir. Başka hiçbir yazılım özel ölçüm görevleri için QUINDOS kadar geniş bir çözüm çeşitliliği sunmamaktadır. Kullanım kolaylığına büyük önem verdik. Özel geometrilerin maliyet etkin ölçümü - QUINDOS’un gücü burada yatmaktadır.


» Daha fazlası
QUINDOS Reshaper


QUINDOS Reshaper opsiyonu farklı uygulamalar için kullanılan evrensel bir yazılım paketidir. Bu opsiyon, yüksek hızlı 3B koordinat ölçüm cihazları üzerinde kullanılan CMS lazer sensor, portatif ROMER Absolute Arm yada diğer ölçüm cihazları sayesinde elde edilen nokta bulutlarını işleyip analiz etmek için geliştirildi. Bilgisayarlı tomografi taramasından elde edilen datalar da işlenebilmektedir QUINDOS Reshape rile kullanıcılar donanım yeteneklerinden ve zaman kısıtlamasından bağımsız yapmak istediklerini en verimli şekilde gerçekleştirebilmektedir.


» Daha fazlası
QUINDOS Diğer Opsiyonlar


Özel parçalar için olan opsiyonlara ek olarak, ölçüm yazılımı QUINDOS aynı zamanda palet ölçümü, çevrimdışı programlama ve 2B en iyi uyum birkaç örnek olmak üzere farklı parça aileleri için kullanılan iyileştirmeler de sunmaktadır. Bu desteleyici seçenek QUINDOS’u diğer ölçüm yazılım paketlerine göre daha güçlü yapmayı ve teknolojik liderliği ilerletmeyi sağlamaktadır. QUINDOS bir ölçüm yazılımından fazlasıdır – QUINDOS bir felsefedir!


» Daha fazlası


Print Print